بستن

سبد خرید شما خالی است.

چگونه لباس نامزدی انتخاب کنیم؟

لباس شب لباس عروس لباس مجلسی سمیرا قابلی 1 شهریور 1402 0 دیدگاه

اکثر عروس خانم ها در هنگام انتخاب لباس نامزدی شیک و ساده به مشکل می خورند و نیاز به مشاوره و راهنمایی در این زمینه دارند؛ با مزون گالانت در ادامه همراه باشید تا با اطلاعاتی که در اختیارتان قرار می دهیم یک انتخاب عالی داشته باشید.

بدون شک جشن نامزدی و عقد یکی از به یادماندنی ترین روزها برای زوجین است که باید در برگزاری این مراسم به همه چیز توجه داشته باشید که هر لحظه با یادآوری آن روز لبخندی بر روی لب هایتان نقش ببند. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که باید در این شب به آن توجه داشته باشید این است که یک لباس متناسب با بدن و چهره خود انتخاب کنید. همچنین با توجه به شرایط برگزاری جشن باید نوع پیراهن نامزدی خود را انتخاب کنید. در واقع پیراهن نامزدی نوعی لباس شب است اما کمی پرزرق و برق تر و با مدل های پیچیده تر. البته در صورتی که جشن شما مختلط است و به دنبال پیراهن نامزدی پوشیده است کمی شرایط فرق می کند، از طرفی می توانید با انتخاب پیراهن نامزدی ساده، آن را در سایر مراسم ها نیز بپوشید.

پیراهن نامزدی ساده یا پر زرق و برق؟

جواب این سوال کاملا بستگی به شرایط مراسم شما دارد. برای مثال پس از مراسم نامزدی، قصد دارید جشن عقد هم بگیرید؟ یا اینکه فقط می خواهید یک عقد محضری ساده برگزار کنید؟ اگر می خواهید یک جشن نامزدی مفصل بگیرید، می توانید از لباس های پرزرق و برق به عنوان لباس نامزدی انتخاب کنید اما اگر قرار است جشن عقد هم بگیرید یا فاصله کمی تا مراسم عروسی شما باقی مانده است، بهتر است پیراهن نامزدی ساده بپوشید.

اگر قصد خرید لباس نامزدی را دارید، مشاوران ما در مزون گالانت شما را در خرید لباس نامزدی مناسب و زیبا راهنمایی خواهند کرد.

بهترین رنگ برای لباس نامزدی

یکی از موارد بسیار مهمی که در هنگام خرید لباس نامزدی باید به آن توجه داشته باشید؛ رنگ لباس است. توصیه ما به شما این است که از رنگ های سفید، شیری، کرم و نباتی روشن برای پیراهن نامزدی استفاده نکنید؛ زیرا لباس عروس هم در همین طیف رنگی است. به جای این رنگ ها می توانید از سایر رنگ های روشن و ملایم مثل صورتی، آبی، یاسی، گلبهی و … انتخاب کنید البته بعضی از عروس خانم ها هم رنگ های جیغ مانند قرمز، آبی نفتی و … را ترجیح می دهند.

در هر صورت فرقی نمی کند که چه رنگی را انتخاب می کنید، مهم این است که لباس  انتخابی شما متناسب با رنگ پوست و فرم بدنتان باشد.

بهترین مدل لباس نامزدی کدام است؟

پس از انتخاب رنگ مناسب، انتخاب مدل لباس نامزدی مهم است. شما می توانید پیراهن، کت و دامن، کت و شلوار و بلوز و دامن برای مراسم نامزدی خود بپوشید.  

ما به هیچ عنوان پوشیدن کت و شلوار را در مراسم نامزدی توصیه نمی کنیم، اما در صورتی که مجلستان رسمی است می توانید از کت و دامن به عنوان لباس نامزدی انتخاب کنید. در غیر این صورت بهترین انتخاب، پیراهن است. بالاخره شما عروس هستید؛ نباید در این شب یک تفاوت اساسی با سایر افراد مراسم داشته باشید؟

انتخاب مدل پیراهن نامزدی متناسب با هیکل

یکی از موارد بسیار مهمی که در هنگام خرید پیراهن نامزدی باید به آن توجه داشته باشید این است که باید لباس را بر اساس فرم بدن خود انتخاب کنید و لباستان را طوری انتخاب کنید که ایرادهای هیکلتان را بپوشاند.

همچنین باید پیراهن نامزدی سایزتان باشد، اگر لباس گشاد باشد باعث چاق نشان دادن شما می شود و از طرفی اگر خیلی تنگ باشد باعث آزار شما می شود و احساس راحتی با آن نخواهید داشت.

لباس نامزدی پرنسسی بهترین انتخاب برای عروس خانم های قد کوتاه و توپر است؛ زیرا این لباس قد شما را بلندتر و اندام شما را کشیده تر نشان می دهد. از طرفی پیراهن های بلند و پف کرده برای عروس خانم های قد بلند مناسب است.

پیراهن نامزدی کوتاه بهتر است یا بلند؟

در صورتی که لباس عروستان بسیار بلند یا دنباله دار است؛ توصیه ما به شما این است که پیراهن نامزدی خود را کوتاه یا میدی انتخاب کنید. البته در انتخاب پیراهن های کوتاه به نکته توجه داشته باشید که شما عروس هستید و نباید ظاهری کودکانه داشته باشید.

تفاوت پیراهن نامزدی و عقد در چیست؟

لباس عقد کمی با لباس نامزدی فرق دارد. برای لباس عقد رنگ های روشن مثل نباتی، صورتی و آبی روشن توصیه می شود. دامن پیراهن عقد بهتر است بلند باشد و کمی چین یا پف داشته باشد؛ در واقع لباس عقد چیزی بین لباس عروسی و پیراهن نامزدی است.

از کجا لباس نامزدی بخرم؟

برای خرید لباس نامزدی هم می توانید به یک مزون مراجعه کنید و مدل لباس مد نظر خود را برای دوخت سفارش دهید و یا اینکه لباس آماده خریداری کنید. معمولا بیشتر عروس خانم ها برای اینکه لباس شان مشابه لباس های دیگر نباشد؛ ترجیح می دهند سفارش دوخت پیراهن نامزدی بدهند.

در صورتی که قصد دوخت لباس نامزدی جدید، پیراهن نامزدی پوشیده، پیراهن نامزدی شیک، لباس نامزدی پرنسسی و …. دارید می توانید به مزون گالانت که یکی از مطرح ترین مزون های تهران در منطقه هروی است مراجعه کنید.

اگر قصد خرید لباس نامزدی را دارید، مشاوران ما در مزون گالانت شما را در خرید لباس نامزدی مناسب و زیبا راهنمایی خواهند کرد.

فاکتورهای موثر بر قیمت لباس نامزدی

همان طور که قبلا هم گفتیم لباس نامزدی نوعی لباس شب یا همان لباس مجلسی با زرق و برق بیشتر است و دلیل گران قیمت بودن پیراهن نامزدی در مقایسه با سایر لباس های مجلسی هم همین جزئیات بیشتر و زرق و برق های بیشتر است. از جمله سایر فاکتورهای موثر بر قیمت پیراهن نامزدی عبارتند از:

  • معمولا برای دوخت پیراهن نامزدی همانند لباس عروس از پارچه های با کیفیت استفاده می شود.
  • برند و طراح لباس هم بر قیمت نهایی لباس تاثیرگذار است.
  • آماده بودن لباس یا طراحی و دوخت اختصاصی آن نیز بر قیمت لباس نامزدی یا هر لباس دیگری موثر است. طبیعتا اگر طراحی لباس مختص شما انجام شود قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.
  • جزئیات به کار رفته در لباس مثل سنگ دوزی، پارچه های تکه دوزی، گل های برجسته و … نیز بر قیمت لباس تاثیرگذار است.
دیدگاهتان را بنویسید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.