0 تا 100 نگهداری لباس عروس که خانم ها باید بدانند

0 تا 100 نگهداری لباس عروس که خانم ها باید بدانند - مزون گالانت

عروس‌های امروزی گزینه‌های زیادی برای اینکه با لباس عروسی خود بعد از عروسی چه کنند دارند. برخی لباس های خود را اهدا می کنند یا می فروشند. با این حال، بسیاری از عروس‌ها برای نگهداری لباس عروس خود برنامه ریزی میکنند. در ادامه همراه مزون لباس عروس گالانت باشید.

به همین دلیل است که حفظ و نگهداری لباس عروس بسیار مهم است. لباس عروس معمولاً طراحی پیچیده ای دارد و بسیار ظریف است و مانند لباس های معمولی به راحتی تمیز نمی شود. تمیز کردن و نگهداری لباس عروس کلیدی برای اطمینان از ماندگاری لباس شماست. اگر تصمیم بگیرید لباس عروسی خود را حفظ نکنید، ممکن است بخ موارد زیر دچار شوید:

 • زرد شدن پارچه
 • لکه های اکسیداسیون قهوه ای
 • رشد کپک
 • چروک شدن دائمی پارچه

در این مقاله مزون گالانت همه چیزهایی که باید در مورد حفظ لباس عروس بدانید را خواهید خواند.

هزینه نگهداری لباس عروس

مهم است که حفظ لباس عروس را در بودجه عروسی خود لحاظ کنید. با توجه به اینکه بسیاری از کیت های نگهداری عروسی حدود 10 الی 15 میلیون قیمت دارند، هزینه قابل توجهی است.

نگهداری لباس عروس یا خشک شویی استاندارد؟

بر خلاف خشک شویی حفظ لباس عروس با ارزیابی یک متخصص با تجربه آغاز می شود. متخصص با توجه به پارچه، دوخت و جزئیات لباس شما، علاوه بر آنالیز لکه‌ها در امتداد لباس، یک طرح نگهداری منحصر به فرد ایجاد می‌کند.

با این حال، خشکشویی هایی وجود دارند که تمیز کردن لباس عروس را نیز ارائه می دهند. شما می توانید از آنها استفاده کنید، اما مطمئن شوید که ابتدا روند آنها را بررسی کنید.

به طور کلی، شما باید یک خشکشویی پیدا کنید که از یک حلال ملایم و به اندازه کافی خالص برای لباس عروسی شما استفاده کند. حلال‌های دیگری که برای خشکشویی معمولی استفاده می‌شوند ممکن است حاوی ناخالصی‌هایی باشند که می‌توانند دوباره روی لباس رسوب کنند و بوی عجیبی در لباس عروسی شما ایجاد کنند.

پیشنهاد: اشتباهات در خرید لباس عروس

تمیز کردن و نگهداری لباس عروس فقط باید با خشکشویی هایی انجام شود که در تمیز کردن لباس ها تخصص دارند.

قبل از متعهد شدن به هر پاک کننده یا محافظ، سیاست های آنها را به طور کامل بررسی کنید. شما کسی را می خواهید که تضمین کند در طول نگهداری آسیبی نمی بیند. و در صورت آسیب دیدن، به دنبال تضمینی باشید که هزینه لباس (نه فقط نگهداری) بازپرداخت خواهد شد.

علاوه بر این، متوجه شوید که آنها تا چه مدت تضمین می کنند که لباس عروس سالم و تمیز باقی می ماند.

نکات نگهداری لباس عروس

ممکن است لکه های نامرئی در کمین لباس عروس شما باشد

متخصص لباس عروس کزون گالانت می‌گوید: «به طرز عجیبی خطرناک‌ترین لکه ها آن‌هایی هستند که نمی‌توانید ببینید. نوشیدنی سفید و چیزهای شفاف خشک می شوند و این لکه های نهفته حاوی قند هستند که به مرور زمان کاراملی می شود و به لکه های قهوه ای تیره تبدیل می شود که خشکشویی معمولی نمی تواند آنها را از بین ببرد. ممکن است فکر کنید لباس شما تمیز است، اما در عرض شش ماه یا بیشتر، لکه پنهان کمرنگ می شود. زرد می شود و با بالا رفتن سن تیره می شود. گرما این روند را تسریع می کند.”

به لیبل روی لباس خود توجه کنید

این لیبلی است که نباید نادیده بگیرید. به دنبال دستورالعمل‌های خشک‌شویی خاصی باشید که ممکن است داشته باشد، مانند «خشک‌شویی فقط با حلال نفت». هرچه می گوید، به آن گوش دهید و مطمئن شوید که نگهدارنده یا خشکشویی که انتخاب می کنید راه حل های تمیز کننده مناسب برای لباس عروسی شما را دارد.

پیشنهاد: راهنمای خرید لباس عروس

زمان را از دست ندهید!

نظافت حرفه ای اولین گام در نگهداری لباس عروس است و هر چه زودتر لباس عروس را به متخصص یا خشکشویی تحویل دهید بهتر است. عروس ها ممکن است هفته ها صبر کنند تا لباس هایشان را تمیز کنند و این خوب نیست. تا آن زمان، لکه‌ها ممکن است زمان داشته باشند که واقعاً جا بیفتند.

جعبه نگهدارنده باید کاملاً مهر و موم شده باشد

لباس‌های نگهداری‌شده معمولاً در یک جعبه دربسته نگهداری می‌شوند که در آن اکسیژن مکیده شده و با نیتروژن جایگزین شده است. این به منظور جلوگیری از اکسیداسیون (پیری، تغییر رنگ و غیره) است که ممکن است برای لباس هایی که چندین سال نگهداری شده اند اتفاق بیفتد. متخصصان لباس عروس توصیه می کنند که هرگز مهر و موم را نشکنید و در صورت شکستن آن، باید آن را حفظ کرده و دوباره مهر و موم کنید.

لباس عروس را در مکانی خنک و تاریک نگهداری کنید

هنگامی که لباس عروس به درستی تمیز شد، نوبت به نگهداری آن می رسد. لباس خود را از نور مستقیم خورشید که ممکن است محو شده و لباس را زرد کند محافظت کنید.

آن را از چوب لباسی خارج کنید، که ممکن است باعث بدشکل شدن شود. هر کاری که انجام می دهید، از قرار دادن لباس خود در یک کیسه پلاستیکی معمولی و زیپ دار خودداری کنید. پلاستیک رطوبت را نگه می دارد و به طور بالقوه می تواند رنگ لباس عروس را تغییر دهد.

پیشنهاد: انتخاب لباس عروس بر اساس فرم بدن

دستورالعمل های حفظ لباس عروس

اگر می خواهید لباس عروسی خود را به تنهایی حفظ کنید، پیروی از این دستورالعمل ها شما را برای موفقیت آماده می کند:

 • همیشه هنگام دست زدن به لباس عروس از دستکش نخی سفید استفاده کنید.
 • قبل از اینکه لباس را به طور کامل تمیز کنید، آن را در یک ناحیه نامحسوس تست کنید تا مطمئن شوید که به پارچه آسیبی نمی رساند.
 • برس های نرم به شما در انجام کار کمک می کنند. چند مسواک ملایم بردارید و آن را به کار ببرید.
 • هرگز از سفید کننده برای لباس خود استفاده نکنید. اگر از این ماده شیمیایی فوق العاده خشن استفاده کنید، پارچه ظریف ممکن است به طور غیر قابل برگشتی آسیب ببیند.
 • هنگامی که لباس عروس تمیز و خشک شد، آن را در دستمال کاغذی بدون اسید یا موسلین سفید نشده از قبل شسته شده بپیچید. از دستمال کاغذی رنگی خودداری کنید زیرا ممکن است به مرور زمان لباس را لکه دار کند. برای جلوگیری از چروک شدن دائمی لباس، لایه‌هایی از دستمال کاغذی یا موسلین بین چین‌های لباس قرار دهید. علاوه بر این، مطمئن شوید که نیم تنه (و آستین) لباس را با دستمال کاغذی پر کنید تا فرم کامل آن حفظ شود.
 • لباس را در ظرفی بدون اسید قرار دهید و آن را در محلی که از نور شدید یا دما در امان است (در زیر تخت فکر کنید) نگهداری کنید. همچنین می‌توانید بسته‌های خشک‌کننده سیلیس را برای کنترل رطوبت داخل جعبه اضافه کنید.
 • از طرف دیگر، می توانید از یک کیسه لباس پلاستیکی بدون اسید برای آویزان کردن لباس در کمد خشک و خنک استفاده کنید. از آویختن لباس عروس به رخت آویز سیمی یا چوبی خودداری کنید. لباس‌های عروسی بسیار سنگین‌تر از لباس‌های معمولی هستند و وزن آن‌ها ممکن است در هنگام آویزان کردن پارچه باعث کشش آن شود که می‌تواند منجر به خرابی لباس عروس شود.
 • لباس خود را در اتاق زیر شیروانی، گاراژ، زیرزمین یا زیرزمین نگهداری نکنید، زیرا دما و رطوبت در این مناطق می تواند بسیار زیاد باشد.
 • هر دو یا سه سال یکبار لباس خود را چک کنید و آن را تا کنید تا مطمئن شوید که چروک دائمی رخ نمی دهد.

اینستاگرام مزون گالانت را دنبال کنید

5/5 - (6 امتیاز)

این نوشته را به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *